Results - Counties ANZAC Day Tournament


 
Advanced Individual 1
Entries:: 16                                                                                                                                           
Judge: Allan Rohde
Plg Pts     Competitor
1    4.0 FDCH KNIGHT/Hayley Rohde  
2    3.0 FDCH KISS/Hayley Rohde  
3    2.0 BOLT FDX/Elaine Rohde  
3    2.0 FDCH JESS/Joan Holyoake  
0    1.0 FLICK FDX/Hayley Rohde  
0    1.0 FDCH JEWEL/Allan Harrison  
0    1.0 FDCH TOONIE/Chris Ross  
0    1.0 FLARE FDX/Elaine Rohde  

Advanced Individual 2
Entries:: 18                                                                                                                                           
Judge: Shirley Hall
Plg Pts     Competitor
1    4.0 FDCH JEWEL/Allan Harrison  
2    3.0 FDCH KNIGHT/Allan Rohde  
3    2.0 FDCH JESS/Joan Holyoake  
3    2.0 DASH FDX/Kay Ungemuth  
0    2.0 CHLOE FDX/Shirley Hall  
0    1.0 MINX FDX/Margaret Anderson  
0    1.0 FDCH SKYE/Joan Holyoake  
0    1.0 FDCH KISS/Hayley Rohde  
0    1.0 FDCH RISKY/Ngaire O'Rourke  

Beginners Individual 1
Entries:: 28                                                                                                                                           
Judge: Anne Morrissey
Plg Pts     Competitor
1    5.0 TURBO/Shaneka Kelly  
2    4.0 JINX/Tracey Hart  
3    3.0 GOOFY/Leni Koper  
3    3.0 CLAIRE/Erin Ball  
0    2.0 DALLAS/Christine Wallace  
0    2.0 YOGI/Louise van my Gaarden  
0    2.0 KAY/Erin Ball  
0    1.0 SACCO/Anke Van Dijk  
0    1.0 BOSTON/Jessika Simone  
0    1.0 CHESTER/Joan Mc Farlane  
0    1.0 MINGKA/Paddy Ashley  
0    1.0 ROGUE/Dianne Stephens  
0    1.0 MIST/Erin Ball  

Beginners Individual 2
Entries:: 24                                                                                                                                           
Judge: Nicole Beaumont
Plg Pts     Competitor
1    4.0 SACCO/Anke Van Dijk  
2    3.0 JINX/Tracey Hart  
3    3.0 GOOFY/Leni Koper  
3    2.0 TURBO/Shaneka Kelly  
0    2.0 DALLAS/Christine Wallace  
0    2.0 YIA YIA/Emily Mc Gowan  
0    2.0 CLAIRE/Erin Ball  
0    1.0 PEGGY/Dave Swinyard  
0    1.0 JACQUES/Marie Pearman  
0    1.0 KAY/Erin Ball  
0    1.0 MIST/Erin Ball  
0    1.0 GEM/Janine Smith  

Intermediate Individual 1
Entries:: 41                                                                                                                                           
Judge: Margaret Anderson
Plg Pts     Competitor
1    5.0 GEM/Janine Smith  
2    4.0 PEARL/Annette Flannagan  
3    4.0 TURBO/Shaneka Kelly  
3    3.0 FAGAN FD/Anne Morrissey  
0    3.0 DALLAS/Christine Wallace  
0    3.0 BLAZE FD/Marilyn Lambert  
0    2.0 MANDY/Sylvia Lord  
0    2.0 CLAIRE/Erin Ball  
0    2.0 KING FD/Chris Richardson  
0    2.0 ABBEY FD/Chris Richardson  
0    2.0 TEX FD/June Yeates  
0    2.0 TEDDY FD/Karen Smith  
0    1.0 BOUNCE FD/Marie Wales  
0    1.0 KAY/Erin Ball  
0    1.0 ZOE/Karen Smith  
0    1.0 BOY FD/Anne Morrissey  
0    1.0 YOGI/Louise van my Gaarden  
0    1.0 CHI/Anna Snell  

Intermediate Individual 2
Entries:: 39                                                                                                                                           
Judge: Elaine Rohde
Plg Pts     Competitor
1    6.0 DASH FD/Della Welch  
2    5.0 DALLAS/Christine Wallace  
3    3.0 TURBO/Shaneka Kelly  
3    3.0 BLAZE FD/Marilyn Lambert  
0    3.0 BOUNCE FD/Marie Wales  
0    3.0 CLAIRE/Erin Ball  
0    2.0 GEM/Janine Smith  
0    2.0 ROBBIE FD/Nicole Beaumont  
0    1.0 GINNY FD/Leni Koper  
0    1.0 ROGUE/Dianne Stephens  
0    1.0 FAGAN FD/Anne Morrissey  
0    1.0 BESS FD/Dave Swinyard  
0    1.0 PEGGY/Dave Swinyard  
0    1.0 BOY FD/Anne Morrissey  
0    1.0 KING FD/Chris Richardson  
0    1.0 DODGE/Della Welch  
0    1.0 PIPER/Nicole Beaumont  
0    1.0 KELCIE FD/Anne Morrissey  
0    1.0 PEARL/Annette Flannagan  

Senior Individual 1
Entries:: 34                                                                                                                                           
Judge: Chris Richardson
Plg Pts     Competitor
1    5.0 FDCH KNIGHT/Hayley Rohde  
2    5.0 FDCH KISS/Hayley Rohde  
3    3.0 FLICK FDX/Allan Rohde  
3    3.0 FDCH JESS/Joan Holyoake  
0    2.0 FDCH SWEENY/Ngaire O'Rourke  
0    2.0 ELSA FD/Janine Smith  
0    2.0 DASH FDX/Kay Ungemuth  
0    2.0 FDCH RISKY/Ngaire O'Rourke  
0    2.0 BOLT FDX/Elaine Rohde  
0    1.0 FDCH JACK/Chris Ross  
0    1.0 TIP FDX/Margaret Anderson  
0    1.0 COAL FD/Marie Wales  
0    1.0 JETT/Lynne Cooper  
0    1.0 KING FD/Chris Richardson  
0    1.0 FDCH TOONIE/Chris Ross  
0    1.0 MJ/Marie Wales  

Senior Individual 2
Entries:: 35                                                                                                                                           
Judge: Ngaire O'Rourke
Plg Pts     Competitor
1    5.0 FDCH JEWEL/Allan Harrison  
2    5.0 MINX FDX/Margaret Anderson  
3    4.0 DASH FDX/Kay Ungemuth  
3    3.0 CHLOE FDX/Shirley Hall  
0    3.0 MAC FDX/Shirley Hall  
0    2.0 FLICK FDX/Allan Rohde  
0    2.0 TIP FDX/Margaret Anderson  
0    2.0 FDCH JESS/Joan Holyoake  
0    1.0 FLARE FDX/Elaine Rohde  
0    1.0 KELCIE FD/Anne Morrissey  
0    1.0 FDCH KNIGHT/Elaine Rohde  
0    1.0 DASH FD/Della Welch  
0    1.0 BOUNCE FD/Marie Wales  
0    1.0 ZIPP FD/Paddy Ashley  
0    1.0 GINNY FD/Leni Koper  
0    1.0 COAL FD/Marie Wales  


More Results

Date Event
26/11/2017 South Rangitikei
26/11/2017 Southern Fly
25/11/2017 South Rangitikei
18/11/2017 Waimak
12/11/2017 Hawera
11/11/2017 Hawera
29/10/2017 North Shore
28/10/2017 Norwest
9/09/2017 Southern Flygility Group
19/08/2017 Counties
22/07/2017 South Rangitikei
8/07/2017 Southern Flygility Group
24/06/2017 North Shore
17/06/2017 Dog Sports Rotorua
21/05/2017 Hawera
20/05/2017 Selwyn
14/05/2017 Waimakariri Dog Training Club
7/05/2017 Cambridge DANG
6/05/2017 Southern Flygility Group
6/05/2017 Cambridge DANG
30/04/2017 DANG
29/04/2017 Counties
16/04/2017 Mangawhai
15/04/2017 TukiTuki Flyers
15/04/2017 Norwest
1/04/2017 South Rangitikei
18/03/2017 SFG
11/03/2017 Hurricanes
18/02/2017 UPPER HUTT
6/02/2017 Southern Flygility Group
5/02/2017 Norwest
4/02/2017 Mangawhai
30/01/2017 South Rangitikei
27/01/2017 Selwyn
7/01/2017 North Taranaki
17/12/2016 Dogsports Rotorua
26/11/2016 Southern Flygility Group
29/10/2016 Hurricanes
22/10/2016 TukiTuki
22/10/2016 NZDAC (ZONE 4)
15/10/2016 Norwest
2/10/2016 South Rangitikei
30/09/2016 Selwyn
24/09/2016 Mangawhai
10/09/2016 Southern Flygility
4/09/2016 Whangarei
20/08/2016 Counties
14/08/2016 Upper Hutt
14/08/2016 Waimakariri
13/08/2016 Hurricanes
30/07/2016 DogSports Rotorua
9/07/2016 Southern Flygility Group
5/06/2016 Mangawhai DTC
4/06/2016 DANG
4/06/2016 South Rangitikei
25/05/2016 Selwyn DTC
14/05/2016 Wellington Hurricanines
8/05/2016 DANG
7/05/2016 Southern Flygility Group
7/05/2016 Cambridge DTC
17/04/2016 NorWest DTC
16/04/2016 Mangawhai DTC
19/03/2016 Southern Flygility
12/03/2016 Hawera DTC
7/02/2016 Mangawhai DTC
6/02/2016 NorWest DTC
6/02/2016 Southern Flygility Group
30/01/2016 South Rangitikei
23/01/2016 Upper Hutt DTS
19/12/2015 DogSports Rotorua
28/11/2015 Wellington Hurricanines
8/11/2015 Hawera Dog Training Club
1/11/2015 NorWest DTC
31/10/2015 North Shore
31/10/2015 Nelson DTC
23/10/2015 NZDAC 2015 Tokoroa
10/10/2015 Ball Fighters
26/09/2015 Mangawhai Dog Training Club
12/09/2015 Southern Flygility Group
29/08/2015 Wellington Huricanines
16/08/2015 Counties Dog Training Club
9/08/2015 DogSports Rotorua
8/08/2015 Nelson DTC
19/07/2015 whangarei DTC
18/07/2015 Mangawhai DTC
11/07/2015 Southern Flygility Group
5/07/2015 Waimakariri DTC
31/05/2015 Bull Fighters
30/05/2015 Bull Fighters
16/05/2015 Southern Flygility Group
9/05/2015 Selwyn DTC
3/05/2015 DANG
2/05/2015 Cambridge DOC
26/04/2015 Dog Sports Rotorua
12/04/2015 Waimakariri Dog Training Club
21/03/2015 Southern Flygility Group
14/03/2015 Wellington Hurricanines
7/03/2015 Hawera Dog Training Club
6/02/2015 Southern Flygility Group
31/01/2015 Bull Fighters
2/01/2015 DANG
20/12/2014 DogSports Rotorua
29/11/2014 Wellington Hurricanines
1/11/2014 Southern Flygility Group
26/10/2014 Tokoroa Dog Training Club
25/10/2014 DANG
24/10/2014 Zone 5 NZDAC
5/10/2014 NorWest Dog Training Club
4/10/2014 North Shore Dog Training Club
13/09/2014 Southern Flygility Group
31/08/2014 Upper Hutt
30/08/2014 Wellington Hurricanines
16/08/2014 Counties Dg Training Club
10/08/2014 Dog Sports Rotorua
20/07/2014 Mangawhai
19/07/2014 Whangarei
19/07/2014 Wellington Huricanines
12/07/2014 Southern Flygility Group
15/06/2014 Canterbury Canine Obedience Club
31/05/2014 Bull Fighters
18/05/2014 Selwyn Dog Training Club
17/05/2014 Southern Flygility Group
11/05/2014 Dogsports Rotorua
11/05/2014 Wellington Hurricanines
4/05/2014 Tauranga
3/05/2014 Cambridge Dog Obedience Club
21/04/2014 North Shore Dog Training Club
18/04/2014 Waimakariri Dog Training Club
18/04/2014 Bull Fighters
5/04/2014 Wellington Hurricanines
22/03/2014 Soutern Flygility Group
22/03/2014 Hawera Dog Training Club
6/02/2014 Southern Flygility Group
27/01/2014 Counties Dog Training Club
22/12/2013 Dog Sports Rotorua
30/11/2013 Wellington Hurricanines
2/11/2013 Tauranga Dog Training Club
2/11/2013 Southern Flygility Group
25/10/2013 NZDAC
6/10/2013 North Shore
5/10/2013 Canterbury Canine Obedience Club
5/10/2013 NorWest
15/09/2013 Southern Flygility Group
1/09/2013 Upper Hutt
31/08/2013 Wellington Hurricanines
11/08/2013 Waimakariri
10/08/2013 Counties Dog training Club
21/07/2013 Mangawhai Dog Training Club
20/07/2013 Whangarei Dog Training Association
20/07/2013 Bull Fighters
7/07/2013 Wellington Hurricanines
23/06/2013 Tokoroa
16/06/2013 Selwyn Dog Training Club
19/05/2013 DogSports Rotorua
18/05/2013 Southern Flygility Group
12/05/2013 Wellington Hurricanines
5/05/2013 Cambridge Dog Obedience Club
31/03/2013 Waimakariri DTC
30/03/2013 BullFighters
23/03/2013 Southern Flygility Group
17/03/2013 Upper Hutt DTS
16/03/2013 Wellington Hurricanines
16/03/2013 Hawera DTC
26/01/2013 Nelson DTC
19/01/2013 Counties Dog Training Club
1/01/2013 Otaki K9's & Bull Fighters
15/12/2012 DogSports Rotorua
24/11/2012 Southern Flygility Group
24/11/2012 Wellington Hurricanines
3/11/2012 Southern Flygility Group
20/10/2012 Bull Fighters
19/10/2012 NZDAC
7/10/2012 North Shore Dog Training Club
6/10/2012 NorWest Dog Training Club
30/09/2012 Hawera Dog Training Club
29/09/2012 Wanganui Dog Obedience Club
16/09/2012 Upper Hutt Dog Training School
15/09/2012 Southern Flygility Group
9/09/2012 DogSports Rotorua
1/09/2012 Wellington Hurricanines
11/08/2012 Counties Winter Tournament
8/07/2012 Wellington Hurricanines
24/06/2012 Tokoroa Dog Training Club
17/06/2012 Cambridge Dog Obedience Club
16/06/2012 Bull Fighters
3/06/2012 DogSports Rotorua
19/05/2012 Southern Flygility Group
13/05/2012 Wellington Hurri-Canines
6/05/2012 Tauranga/Mount Maunganui Joint Tournament
28/04/2012 Whangarei Inaugral Tournament, Mangawhai
25/04/2012 Counties ANZAC Day Tournament
1/04/2012 DogSports Rotorua
9/06/2011 Cambridge Tournament
29/01/2011 Counties Fly & Jump Weekend

Site managed by Silver Spider | Admin Area